Jednou takhle v Blovicích..


Osvětové retro divadlo OREL, jak si říká naše skupina (nejen) kasejovických nadšenců a milovníků starých časů, vyrazilo koncem listopadu do Blovic. Na plese pořádaném tamní základní uměleckou školou jsme opět předvedli módní přehlídku ve stylu 30. let, která však byla prošpikována mnoha vtipnými momenty, takže se obecenstvo nejen poučilo, ale také pobavilo.
Role modelek byla tentokrát poměrně náročná. S grácií prokličkovat mezi kabely od aparatury, elegantně seběhnout po nebezpečně příkrých schůdcích, s úsměvem projít sálem tam a zpět, rychle se převléknout do dalšího modelu - pozor na účes a rtěnku - a zas rychle na plac! Pánové to v tomhle mají o něco jednodušší... Trochu stresu si však užili i kostymérky a další naprosto nepostradatelní členové „divadelního“ souboru.
Ale hodiny strávené na zkouškách (a byly to skutečně hodiny!) se vyplatily. Vystoupení se povedlo. Dámy byly okouzlující, pánové elegantní, nikdo nezakopl, nikdo nezapomněl text... Obecenstvo ocenilo krásné modely i náš specifický humor a my jsme zas o jedno vystoupení zkušenější...

Fotografie z vystoupení najdete zde.